Як зберегти близькість у стосунках на відстані

Пережити розлуку з коханою людиною може бути складно. Але це не означає, що стосунки на відстані приречені. Клінічний психолог, гештальт-терапевт і коуч Тетяна Лінд поділилася порадами, як зберегти тепло й підтримку навіть за тисячі кілометрів одне від одного

Стосунки на відстані під час війни можуть стати кризою для пари. У стані стресу чоловіку й жінці складно керувати своїми почуттями, а фізична дистанція ще й посилює їхні переживання. Якщо ж партнери розумітимуть, як організм реагує на тривалу відсутність одне одного, то їм буде простіше контролювати імпульсивні реакції і не поводитися агресивно. Адже з великою ймовірністю злість, гнів або будь-яка інша негативна емоція це прояв того, що партнерам самотньо, і вони правомірно сумують одне за одним.

Спочатку розлука відчуватиметься особливо болісно, бо все навколо нагадуватиме про відсутність партнера. У цей період особливо важливо не приймати емоційних рішень: поки ваш світ забарвлений у чорні кольори, майбутнє здаватиметься нереалістичним і безглуздим.

То таки можна зберегти стосунки на відстані? Так, якщо дотримати порад нашого експерта.

Підтримуйте фізичну близькість

Коли ви тривалий час перебуваєте разом або хоча б маєте можливість регулярно бачитися, то непомітно звикаєте до того, що дають вам стосунки. Наприклад, під час фізичної близькості виділяються дофамін і серотонін, які впливають на настрій і загальний фізичний стан організму. Певний викид гормонів щастя відбувається під час комунікації з людиною, яку кохаєте.

Важливу роль у стосунках відіграє окситоцин, який відповідає за почуття стабільності та впевненості у своєму партнері. Саме цей гормон нагадує вам про те, чому ви закохалися в цю людину.

Домовляйтеся одразу, як відбуватиметься ваше сексуальне спілкування. Важливо прийти до спільного знаменника до того, як ви погодитеся на дистанційні стосунки.

Створюйте спільні ритуали

У реальному житті поряд одне з одним у вас сформувалися спільні ритуали та звички. Ви до них звикли, тому на відстані вам їх точно не вистачатиме. 

Поміркуйте разом, які ритуали ви можете зберегти в онлайн-форматі. Розмовляйте про те, що відбувається з вами і вашим партнером, і ви не віддалятиметеся.

Не ставте життя на паузу

Важливо в разі стосунків на відстані вибудовувати реальне життя, взаємини з іншими людьми, займатися спортом, розвиватися в професії, навчатися чогось нового. Не дозволяйте собі ставити життя на паузу до тих пір, поки нарешті не возз’єднаєтеся з партнером.

Будьте чесні одне з одним

Якщо ви стурбовані чимось, відкрито обговорюйте будь-які проблеми. Накопичені емоції, якщо їх не висловити, зрештою виллються в неприємний конфлікт. Однак не забувайте, що на відстані сварки вирішувати набагато складніше, ніж у реальному житті.

Додавайте в спілкування живі емоції

Тон повідомлення можна трактувати невірно, а смайлик із серцем навряд чи передасть, як сильно ви кохаєте партнера. Тому, щоб уникнути непорозуміння та додати іскри в спілкування, поєднуйте листування із дзвінками та розмовами по відеозв’язку. Якщо треба обговорити конфлікт чи розповісти про якісь труднощі, про смс взагалі забудьте. Найкраще для таких розмов підійде відеозв’язок.

Складайте графік побачень

Вам буде легше адаптуватися до розлуки, коли точний час наступного відеодзвінка ви знатимете заздалегідь. Виберіть зручний проміжок дня, коли ні ви, ні партнер не зайняті, щоб поговорити й ні на що не відволікатися. Труднощі можуть виникнути, якщо є суттєва різниця в часових поясах, але навіть у цьому випадку все можна успішно реалізувати.

Проводьте свята разом

На свята туга від самотності може бути найсильнішою. Якщо випадає шанс зустрітися з партнером, використовуйте його саме в такі дні. 

Намагайтеся провести «небезпечні» періоди разом: різні сімейні свята, річниці, День закоханих тощо. Навіть якщо ви впевнені, що стійкі до подібних речей, масовий тиск, зображення щасливих сімей усюди та розповіді знайомих про спільні плани можуть зіпсувати настрій і святкову атмосферу.

Обмежте емоційне обговорення новин

Уникайте надмірної емоційності та драматизації ситуації. Фокусуйтеся на фактах та перевіреній інформації. Спілкування з партнером має залишати відчуття надії та віри в краще, а не безсилля. Допомагайте одне одному знайти ресурс.

Окреслюйте спільні цілі

Згадуйте минуле та мрійте разом про майбутнє. Спільні плани надихають триматися в складній ситуації, дають відчуття єдності з партнером і сприяють зниженню тривоги та відчуття самотності.

Бережіть одне одного

Дуже важливо бути обережним у спілкуванні з партнером. Будь-яке грубе слово або зверхній тон можуть зачепити, а ось підійти, вибачитися й обійняти партнера не вийде. Також не варто провокувати його на ревнощі та викликати непотрібні домисли про те, чого насправді немає.

Не перекладайте своєї відповідальності на партнера

Так уже сталося, що вам доводиться жити окремо. Не треба нікого звинувачувати, адже ви обоє погодилися на це. Тому дорікань на кшталт «ми так живемо через тебе» допускати не можна. Такі слова позбавляють пару енергії, а вогонь на відстані підтримувати й так складно.

Розумно оцінюйте ситуацію

Ви дізналися, що партнер ходив у кіно чи вечеряв у ресторані з іншим чи іншою? Мабуть, вас це зачепить, ви ревнуватимете й хвилюватиметеся через це. Але так іноді трапляється, а ваше завдання — дізнатися причину й відкрито обговорити з партнером ситуацію. Іноді вечеря — це лише спроба отримати увагу, відчути себе значним і привабливим чи на якийсь час утекти від самотності.

Психолог, гештальт-терапевт, коуч. Спеціалізація: парна/сімейна терепія, сексологія, робота з горем і травмами

2 Comments

  • Владислав

    Дякую за цікаву і пізнавальну статтю. Багато нового дізнався особисто для себе!

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *