КИЇВ х THE US:ЗА ЩО МИ ЛЮБИМО СТОЛИЦЮ
Київ можна порівняти з першим коханням: ти можеш довго над ним сміятись і в більш свідомому віці помічати недоліки, але це місто завжди залишається в душі. І незважаючи на всі недоліки, частіше обираємо любити Київ. В День Києва згадуємо разом з THE US улюблені символи, які найкраще нагадують про столицю.
Ті самі каштанчики
Це перше, про що одразу згадують чи не всі українці – каштан та його фігурне листя ми знаходимо не лише на вулицях, а й у символіці багатьох українських брендів. А чи знали ви, як каштани зʼявились на вулицях міста?
Історики вважають, що недалеко від Свято-Троїцького собору, що на Подолі, митрополит Петро Могила посадив перший каштан, якому зараз вже понад 350 років!
Відомий-невідомий київський фастфуд
Якщо про київський торт та котлету по-київськи знає чи не весь світ, то про перепічку відомо лише локалам. Здавалося б, це звичайна гаряча сосиска в тісті, але чи то локація в самісінькому центрі, чи незвичність тіста змушує киян одразу вести друзів з інших міст в цю точку.
«Як тебе не любити, Києве мій…»
Ця пісня проводжає та зустрічає нас на Київському вокзалі і ніби підсвідомо грає в голові. Признайтесь, проспівали? До речі, ця пісня прямо повʼязана з Днем міста, бо її замовили до Дня Києва у 1962 р. Одна безсонна ніч на складання музики, місяць для тексту – і маємо неофіційний гімн Києва!
Майдан Незалежності
Це не просто площа – це місце революцій та сили українського народу. Свого часу тут жив Тарас Шевченко, а до кінця Х ст. тут було лише… болото
Але сьогодні Майдан завжди перехоплює дух у будь-якому сенсі – особливо болить, коли бачиш на поляну з прапорами, яка постійно поповнюється…
Рейтарська
Та сьогодні українці з інших міст завжди першим ділом летять на Рейтарську – чи то концентрація стильної молоді, чи найулюбленіших кавʼярень моментально приваблює на Рейтарську всіх-всіх-всіх. Ми, до речі, теж її обожнюємо!
Жетон Київського метрополітену
Колись оплата проїзду в метро відбувалась значно романтичніше – замість прикладання телефону використовували жетони з листочком каштану і написом “Метро”. Достовірного автора дизайну немає, кольори він теж міг мати дуже різні – від синього до зеленого (і достеменно невідомо чому зʼявилась ця різниця у кольорах), але вже у 2019 р. жетони офіційно вийшли з обігу, пробувши з киянами від 1992 р.
Дар'я Мусаєва
Я Даша, кофаундерка & бренд стратег THE US. Я обожнюю креативний маркетинг і закохана в українську культуру та мистецтво. Тож буду щаслива розділити свої захоплення з читачами THE US.
Додати коментар