8 місць з крафтовими українськими продуктами, та чому нам так полюбився крафт
Що таке крафт та чому ми його так полюбили? Незвичайне модне слово буквально заполонило продуктовий ринок та серця людей. У сучасному світі, де ритм життя неймовірно швидкий і технологічний прогрес завойовує все більше сфер існування, парадокс моди на крафтові продукти стає дійсно перлиною. Наше природне прагнення до ручної праці, індивідуальності, збереження традицій та якості, мабуть, і є ключовою причиною такої зацікавленості.
Тож, не дивлячись на технологічний прогрес та доступність широкого асортименту масової продукції, ми віддаємо перевагу натуральності та продуктам «з душею». Крафтові продукти та вироби — це історія про зв’язок творця зі своїм продуктом.
8 найцікавіших крафтових спотів зібрали для вас у підбірку
Равликова сімейна ферма поблизу Києва це просто суцільне ”wow”. Малюки-равлики вирощуються на фермі у спеціальній екосистемі, в якій створюються для них найбільш сприятливі умови. Тут вам точно захочеться відмовитись від міської метушні та насолодитись атмосферою. Ферма пропонує екскурсію, крафтові равликові делікатеси, зокрема равликову ікру, чудовий краєвид та українське вино. Цікава альтернатива ресторанним посиденькам.
2. Старовинний національний напій Контабас
Контабас — це стародавній український крафтовий напій. Він був забутий, допоки його випадково не знайшли нові власники в закинутій хаті на Закарпатті. У глибокому льоху хатинки виявили трохи понад 90 літрів контабасу, що був бутельований ще у 1993 році. А разом із ним звичайний шкільний зошит із розписаними рецептурами різних напоїв та страв, починаючи з XVIII сторіччя. Справжній скарб українських національних традицій.
Майстерня художниці та мисткині Оксани Левченя. Насправді навіть більше, ніж просто майстерня, це справжній творчий осередок унікальних крафтових виробів. Авторські килими ручної роботи, давні українські плетіння, поєднання етнічних візерунків із символікою сучасної попкультури, старовинні фехтувальні маски з традиційною вишивкою, натхненні українською лялькою-мотанкою. Це точно must-visit для шанувальників крафту.
Смачний крафтовий сир – це match майже до кожної страви або події. Варто лише подивитись на нього не просто як на продукт, а як на ваш квиток у світ гедонізму. Крафтові сири 4cheese пропонують велику вибірку від моцарели до сирків у шоколаді.
Ексклюзивна буйволина ферма з крафтовою продукцією з молока буйволиць поблизу Києва. Суботами на вас чекає екскурсія на ферму, що стане справжнім антистресом та подорожжю у світ гастрономії. Окрім тварин, вид яких зачаровує своєю могутністю і спокоєм, працівники ферми поділяться цікавинками про цілющі властивості молока і технологію виготовлення сиру.
Цікавий крафтовий продукт за відродженим, автентичним рецептом ХІХ століття, який створила українська родина у 2016 році. Рецепт знайшли у книзі Олени Малаховець “Подарунок молодим господиням” кінця XIX століття. Перейняли найкраще з кулінарних традицій минулого, уважно вивчили процес приготування, зробили тисячу та одну спробу, допоки не досягли потрібного смаку. Велика місія та покликання компанії — відродити київське сухе варення як фірмовий сувенір міста, що відомий на весь світ.
7. Крафтові меблі Staritska Maysternya
Майстерня крафтових меблів, натхненна природою села Старицьке та традиційними українськими ремеслами, де кожен виріб виготовляється вручну. Унікальні об’єкти з дикої та вінтажної старовинної деревини — витвори на перетині теслярства й арту. Натхненням майстерні є неквапливе життя, споглядання природи, поєднання традиційних та сучасних технологій. Це точно not only business.
8. Фермерські овочі з Майданівки
З фермерських продуктів і яблучний пиріг ароматніший, і звичайний салат з помідорів смачніший. Справжня cottage-core естетика на вашій кухні. На фермі Олени Снісаренко овочі вирощуються шляхом органічного землеробства, тобто без використання хімічних добрив та способів захисту. Окрім того, ферма Олени – це справжня сімейна справа, над якою вони працюють разом з чоловіком, сином і донькою. Овочі з ферми, що потраплять на ваш стіл, вирощені з душею та турботою людьми, які щиро закохані у свою справу.
Дар'я Мусаєва
Я Даша, кофаундерка & бренд стратег THE US. Я обожнюю креативний маркетинг і закохана в українську культуру та мистецтво. Тож буду щаслива розділити свої захоплення з читачами THE US.
Додати коментар